Корупція в рядах Одеської ДПІ набирає обертів ! (частина2)

Бамбізов Є.Є                     Мусієнко О.С.                Мілютін Г.В.

 

Закон «Про очищення влади» вступив у силу ще 16 жовтня 2014 року, а його норми мають забезпечувати очищення державних, правоохоронних, судових органів від чиновників, які працювали за часів Януковича та збагатилися нечесним шляхом, проте більшість можновладців прямо таки зубами тримаються за свої крісла.

З прийняттям Закону вступило в силу поняття – люстрація. Що ж таке люстрація? Це заборона людям, які скомпрометували себе, впродовж певного часу або довічно обіймати державні посади. Мета — очистити країну від людей, які загрожують її демократичному розвитку. У різні роки люстрацію застосували Чехія, Польща, Грузія та країни Балтії.

В Україні ж, щоб уникнути своєї відставки, одіозні бюрократи шукають юридичні шпарини в самому законі або ж використовують «високі зв’язки». Процес очищення влади в її коридорах проходить дуже повільно, а в деяких практично зупинився. Не є виключенням і податкова система.

Про нечесних на руку податківців міста Одеси, їхні корупційні схеми та оборудки ходять цілі легенди. Соціальні мережі та інші інтернет ресурси переповнені скаргами: «Всі хто крав і нищив бізнес, продовжують діяти й нині у власних інтересах. Де люстрація ? Чому вони досі при посадах? Є злочин, повинне бути й покарання. Проте, гроші вирішують все! Все продається і все купується нічого не змінилося». Одесити в розпачі вже не знають в які владні двері стукати аби їх почули. Приміром, посадовці податкової м. Одеси і досі обіймають найвищі посади, попри те, що вони працювали в часи Президента Януковича і «рильце» їхнє як не крути, але таки в «пушку» .

Абсолютна кандидатура на люстрацію — це Олена Сергіївна Мусієнко, яка призначена на посаду начальника державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області.

За інформацією з достовірних джерел, усі фінансові потоки від діяльності «податкових ям», вона курувала особисто. Відсотки від тіньового ПДВ проходили саме через її руки. А от питанням отримання свідоцтва ПДВ і його відшкодування Олена Сергіївна продовжує курувати і нині. За інформацією самих підприємців, аби отримати посвідчення ПДВ треба викласти від однієї до п’яти тисяч американських доларів.

І ще одна корупційна схема спритної чиновниці. Під чутким керівництвом Олени Мусієнко зареєстровано ряд, так званих, підприємств-«партизанів». Підприємства-платники ПДВ, які легально ведуть свій бізнес повинні брати кредити по ПДВ у фірм-«партизанів» за певними процентними ставками. За час перебування на керівних посадах пані Мусієнко, було відшкодовано ПДВ більше ніж на 30 млн. гривень підприємствам, які формували податковий кредит від «програмних» підприємств, не зважаючи на ряд існуючих ризиків.

Майже протягом минулого півріччя року працівники ДПІ у Київському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області за вказівкою свого керівника здійснюють протиправне блокування подачі податкової звітності стосовно низки підприємств, незважаючи на те, що постановами Одеського окружного адміністративного суду дії ДПІ у Київському районі м. Одеси визнано протиправними.

Вказані судові рішення, після перегляду апеляційної інстанції, набрали законної сили. Але нехтуючи рішеннями судів, блокування з боку ДПІ триває. Станом на січень 2016 року рішення адміністративних судів з боку посадових осіб ДПІ саботуються, правоохоронні органи бездіють, продовжується блокування звітності, що тягне за собою спричинення підприємствам матеріального збитку та паралізує їх господарську діяльність.

Також відомо, що голова ГУ ДФС в Одеській області Мілютін Г.В., який є людиною екс-голови ГУ ДФС в Одеській області Бамбізова Є.Є., дав розпорядження всім ДПІ м. Одеси про продовження блокування прийняття звітності від підприємств — імпортерів. Дану вказівку прийняла до виконання і начальник ДПІ в Київському районі м. Одеси Мусієнко О.С., яка змушує співробітників ДПІ продовжувати безпідставно блокувати звітність підприємств — імпортерів, взятих на облік в ДПІ. Більшість суб’єктів господарювання змушені були переводитися до інших районів через незгоду співпрацювати з начальником ДПІ.

Такі дії посадових ДПІ вказують на їх пряму особисту зацікавленість в подальшому блокуванні звітності, з метою схилення підприємців до «співпраці» та отримання від даних підприємств неправомірної вигоди. Як в старі добрі часи Мусієнко Олена Сергіївна продовжує бачити у бізнесі «дійну корову» і розглядає свою посаду виключно через призму особистого збагачення.

Те, що відбувається, визиває стійкі спогади про Україну часів Януковича. Те ж саме тиснення на бізнес з метою відібрати або переорієнтувати грошові потоки. Те ж саме ручне управління чиновниками. Те ж саме нехтування законами. Та ж сама корупція. З тією ж самою метою.

Між тим, хочеться спитати керівництво держави. За який рахунок будуть виконані статті нового бюджету ? За який рахунок будуть виплачені пенсії? Які нові досягнення впише в свою антикорупційну програму губернатор Одеської області Міхо Саакашвілі зі своєю командою, якщо на ключових посадах ДПІ України залишаються ті ж самі люди, які успішно наповнювали свій власний бюджет і два роки тому.

Сподіваємося що дана «ситуація» не пройде мимо зору органів прокуратури. Не хочеться вірити в то, що податкова інспекція в Київському районі м. Одеси так і залишиться суверенною, непідвласною ні вищому керівництву, ні закону, ні контролюючим органам, державою в державі Україна.