Звернення до міністра екології та природних ресурсів України Семерака О.М.

Шановний Остапе Михайловичу!
На сучасному етапі розвитку суспільства і функціонування державного механізму проблема корупції стала актуальною і невідворотною. Цей негативний чинник серйозно поглиблює кризу довіри до держави, її владних структур, заводить нанівець їх авторитет і громадську активність суспільства, сприяє значному послабленню принципу верховенства закону та, як іржа, роз’їдає основи державності та моралі.
Успішне впровадження нового антикорупційного законодавства разом із започаткованою реформою самої державної служби сприятиме оновленню та підвищенню її авторитету, впровадженню системних змін та модернізації моделі державного управління в цілому.
Метою боротьби з корупціонерами є не лише притягнення посадових осіб до відповідальності, усунення наслідків протиправних діянь, а й запобігання скоєнню таких порушень у майбутньому, а саме: недопущення таких осіб до виконання функцій держави або місцевого самоврядування у майбутньому.
Наприкінці 2015 року, співробітниками прокуратури м. Одеси разом з працівниками Управління служби безпеки України Одеської області було затримано виконуючого обов’язки начальника Державної екологічної інспекції в Одеській області Юлію Хмарську за отримання хабара у розмірі 15000 грн.
По даному факту прокуратурою Одеської області внесено запис до Єдиного реєстру досудових розслідувань №42015160110000100 від 03.11.2015, за ознаками кримінального правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною 3 статті 368 КК України. У подальшому Юлії Хмарській було вручено повідомлення про підозру.
У ході досудового розслідування було встановлено, що керівниця вимагала та отримала хабара за складання позитивного акту планової перевірки діяльності підприємства.
Крім того,  органом досудового розслідування також було розкрито схему здійснення корупційної діяльності в органах Державної екологічної інспекції України, незаконна діяльність якої направлена на отримання неправомірної вигоди від підприємців.
Неправомірна вигода повинна була передаватись в завуальованій формі, а саме у вигляді складання договору екологічного аудиту з фірмою, яку вкаже Хмарська Ю., або під видом договору страхування.
Так, слідством було доведено факт фіктивності договору страхування, укладеного між підприємством та ПрАТ СК «АРМА», відповідно до якого було перераховано на розрахунковий рахунок  ПрАТ СК «АРМА» грошові кошти у розмірі 15 000 гривень, які вимагала та отримала Хмарська Ю., у якості неправомірної вигоди в інтересах третіх осіб.
Встановивши всі обставини даного кримінального правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 3 ст. 368 КК України, органом досудового розслідування було складено та направлено до суду обвинувальний акт.
Здавалося б, після такого корупційного скандалу про те, щоб працювати в державних структурах можна забути. Та де там! Трохи більше, ніж за півроку, Юлія Хмарська була прийнята на керівну посаду Державної екоінспекції за результатами пройденого конкурсу.
Слід зазначити, що під час обшуку у тодішньої в. о. начальника екологічної інспекції Одещини знайшли ще й 40 тис. доларів. Незабаром суд постановив взяти посадовицю під варту.
Вказана обставина свідчить про не поодинокість вчинення                    Хмарською Ю. дій, спрямованих на отримання неправомірної вигоди.
Після такого гучного скандалу, в якому Хмарська Ю., була одним із ключових учасників, вона вирішила почати нібито «з чистого листа» подавши заново документи на заміщення вакантної керівної посади Державної екоіспекції.
Як нам стало відомо, Юлія Хмарська пройшла всі етапи конкурсу на заміщення керівної посади Державної еклогічної інспекції Одеської області, та у подальшому планується її призначення саме на Одещині.
Уряд постійно наголошує на тому, що корупція в країні має бути викоринена, натомість, як показує практика,  замість звільнення посадовців, які вчинили кримінальні правопорушення, їх призначають на інші посади, як це відбулось і з Хмарською Ю.
Щоб досягнути успіху в боротьбі з корупцією, теперішню культуру корупції має замінити нова культура чесності. Українська революція виявила, що багато українців прагнуть змін, як це показав ненасильницький активізм та бажання жертвувати (зокрема, й власним життям) заради змін.
Для того, щоб перейти від держави, де корупція проникає в усі аспекти щоденного життя, до держави, де громадяни та підприємства зустрічаються з корупцією лише в дуже рідкісних випадках, необхідно викориняти тих, хто здійснив прояви корупційних правопорушень.
З огляду на те, що Юлія Хмарська є підозрюваною  у вчинені кримінального правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 3 ст 368 КК України (отримання хабара) та слідство досі триває вважаємо, що призначення Юлії Хмарської на керівну посаду Державної екоінспекції в Одеській області є передчасним, тому, комісією, при прийнятті рішення щодо призначення Юлії Хмарської на керівну посаду до Державної екоінспекції на Одещині, не було встановлено всіх обставин.
З урахуванням викладеного, звертаємось до Вас з проханням особисто здійснити перевірку викладених фактів, та як головного очільника міністерства переглянути результати конкурсної комісії щодо правомірності призначення Юлії Хмарської на керівну посаду до Державної екологічної інспекції в Одеській області та прийняти законне та обґрунтоване рішення по даному питанню.